Forum Majsterkowicza
Regał do grażu - Wersja do druku

+- Forum Majsterkowicza (http://forum.majsterkowicza.pl)
+-- Dział: Majsterkowanie (/forum-4.html)
+--- Dział: Stolarstwo (/forum-19.html)
+--- Wątek: Regał do grażu (/thread-6350.html)

Strony: 1 2


Regał do grażu - lromen - 25-09-2014 21:36

Hej,

Zapchałem garaż gratami prawie po sam sufit, więc stwierdziłem, że wypada zrobić regały(dwie sztuki). Mam kilka regałów dobrej jakości konstrukcji fabrycznej, są zrobione z profili z tłoczonej blachy. ani to nie ma wytrzymałości odpowiedniej, ani stabilności, więc podjąłem decyzję, że wypada machnąć regały drewniane.
Chciałbym na nich trzymać ciężkie graty (silnik, skrzynia biegów, ew inne tego typu)
Konstrukcję chce wykonać z kantówki drewnianej 5x10cm, regał chce zrobić o wymiarach 2 metry długi, 2 metry wysoki, 1 metr głęboki, aczkolwiek z tą głębokością to się waham, żeby nie okazało się, że mi zajmie pół garażu. Z tego co policzyłem, to na taki regał 2x2x1 pójdzie 13 kanciaków o długości 2 metrów, 4 na słupki pionowe, 6 na elementy długie poziome i 3 (przecięte na pół) na elementy poziome krótkie natomiast konstrukcję skręcę zwykłymi śrubami m8

Zastanawiam się tylko, jaką wytrzymałość będą miały te regały, jakie obciążenie rozsądnie wytrzyma kanciak 10x5 podparty na końcach (oczywiście w osi większego przekroju)


RE: Regał do grażu - czerczon2 - 10-05-2017 09:53

A gdzie trzymasz opony?
Może dodatkowo przyda się także taki regał http://metalsistem-cbtc.pl/regaly-na-opony/
W ofercie tego producenta znajdziesz także inne wytrzymałe regały, na których będziesz mógł spokojnie trzymać te wszystkie ciężkie przedmioty


RE: Regał do grażu - knall - 11-05-2017 14:30

Takie regały na opony doskonale się sprawdzają też przy innych ciężkich rzeczach z garażu.

this content


RE: Regał do grażu - Katalina - 23-05-2017 19:33

Zgadzam się z moim przedmówcą. Jeżeli jednak jeżeli planujemy zawieszenie jakichś regałów, na pewno warto postarać się o dobrej jakości metalowe elementy łączne. Bardzo duży ich wybór znajdziemy w hurtowni Normazet http://normazet.com.pl , zarówno we Wrocławiu, jak i Opolu. Poza tym mamy tutaj możliwość skorzystania ze sprzedaży wysyłkowej, jak również jeżeli zajdzie taka potrzeba, mamy możliwość zamówienia nietypowych elementów metalowych.


RE: Regał do grażu - ulaulaa - 24-05-2017 13:36

spory wybór regałów był w castorami,więc dobre rozwiązanie dla tych bardziej leniwych


RE: Regał do grażu - knall - 21-06-2017 17:48

Potwierdzam spory wybór regałów można znaleźć w castoramie.
view it


RE: Regał do grażu - MojaGazetka - 09-09-2017 19:59

Tak, w Castoramie rzeczywiście jest tego trochę, więc policz sobie najpierw czy się opłaca. Jeśli masz zaoszczędzić parę złotych, a poświęcić na to mnóstwo czasu, to moim zdaniem lepiej kupić gotowe. Pobierz sobie na komórkę nasza apkę https://mojagazetka.com/ i poprzeglądaj promocje z marketów budowlanych Smile


RE: Regał do grażu - tapeciaż - 04-10-2017 09:09

Bardzo dobre są te regały http://www.e-regaly.pl/ Są dwa rodzaje wciskane i skręcane. Można dopasować do swoich potrzeb wymiary, ilość, nośność półek. Świetnie się sprawdzają w garażach, magazynach, piwnicach.


RE: Regał do grażu - konstancja20 - 04-10-2017 11:45

Z pewnością takie regały w garażu znajdą zastosowanie. Samodzielnie wykonane regały na przedmioty dość ciężkie to nieco ryzyka, że nie wytrzymają. regały z postu powyżej wyglądają na solidne i trwałe.


RE: Regał do grażu - Wieala - 07-10-2017 18:53

Majsterkowicz nie szuka regałów w sklepie, tylko wykonuje je własnoręcznie. W sklepie może sobie kupić narzędzia, materiał i elementy łączące.
Popieram pomysł ~lromen. Listwa sosnowa 5x10 będzie w sam raz. Na półki można dać płytę OSB - tania i mocna. Krawędziaki pod półkami dla wzmocnienia. Zastanawia mnie po co Ci takie głębokie półki? Bardzo niewygodnie zdejmować z nich ciężkie przedmioty. 60cm zupełnie wystarczy, zwłaszcza jak kiedyś wymienisz samochód na dłuższy i garaż może okazać się zbyt krótki.
Jeśli chcesz kłaść tam coś ciężkiego, to koniecznie na środku półek daj dodatkowe "nogi". Drewno dość znacznie wygina się pod obciążeniem, a 2m to zbyt duży rozstaw na podparcie tylko na końcach.
Jak chcesz stabilizować regał?
Ja zamocowałbym go do ścian garażu. Można też płytami (z tyłu i jednego boku). Albo listwami na krzyż.
Idealne rozwiązanie, to złącza czopowe stelaża regału. Pracochłonne i wymagają listew doskonałej jakości, ale najładniej wyglądają.