Forum Majsterkowicza
Potrzebna mi kosiarka - Wersja do druku

+- Forum Majsterkowicza (http://forum.majsterkowicza.pl)
+-- Dział: Majsterkowanie (/forum-4.html)
+--- Dział: Elektronika (/forum-5.html)
+--- Wątek: Potrzebna mi kosiarka (/thread-35019.html)Potrzebna mi kosiarka - Miłośniczka - 28-03-2019 17:05

Jestem, jak to się mówi, pod płotem, bo żona chce kupić sobie Traktory i kosiarki samojezdne Oleo-Mac na Ceneo , a ja wiem, że nam tak duży sprzęt nie jest koniecznie potrzebny. Co mogę zrobić, co jej zaproponować w to miejsce? Moze podajcie namiary na jakieś dobre, tańsze i mniejsze modele, bo ja z nią oszaleję. Mozna przecieżby kupić jeszcze coś na Ceneo w miejsce tego dużego traktorka.


RE: Potrzebna mi kosiarka - kiwi - 20-05-2019 10:10

Ja szukając nowej kosiarki zwracam uwagę na: koła, funkcję mulczowania, zbieranie do kosza (wyrzut boczny mnie nie interesuje), regulację wysokości, łatwość zdjęcia i założenia kosza, moc silnika, cichą pracę, konstrukcję zapewniającą dobre zbieranie trawy do kosza. Obejrzyjcie modele https://www.stiga.pl/ . Ich kosiarki spełniają oczekiwania.


RE: Potrzebna mi kosiarka - Milek - 23-05-2019 10:56

Niezależnie jaką kosiarkę wybierzecie warto do niej dokupić kilka części zamiennych. Podczas intensywnego użytkowania niektóre elementy się zużywają i trzeba je wymienić. Zostawiam Wam namiary na sklep https://skladczesci.pl/Czesci_do_kosiarki . Tu znajdziecie wszystko czego potrzebuje Wasza kosiarka Smile


RE: Potrzebna mi kosiarka - moniq08 - 29-06-2019 13:41

Trzeba tu dopasować kosiarkę do waszej działki, wielkości i tego czy macie nierówności, dużo drzew. U mnie sprawdza się niewielka elektryczna, ale ta jest bardzo słaba. Na większość ogrodów jednak lepiej sprawdzą się tego typu kosiarki z napędem https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-i-traktorki/kosiarki-spalinowe-z-napedem.html Postawcie na w miarę szeroki zasięg koszenia, spore kółka i napęd. Będzie wtedy koszenie samą przyjemnością ;D


RE: Potrzebna mi kosiarka - samosia - 11-07-2019 12:39

Ja do dużej działki używam traktorka. Jak kupisz jakąś drogą i dużą kosiarkę to sprawdź jeszcze gdzie masz do niej serwis bo jak się zepsuje to może być problem. Jak używacie również traktorków do koszenia to polecam https://www.traktorki-japonskie.pl/pl/txt/serwis super chłopaki się uwijają i nigdy nie miałem zastrzeżeń do ich roboty.


RE: Potrzebna mi kosiarka - jjusti18 - 25-09-2019 20:36

Kosiarka to ważna sprawa. Niezbędne urządzenie do pielęgnacji ogrodu. A tak się składa, że ostatnio wpadłam na konkurs na stronie https://www.mgprojekt.com.pl/konkurs-fotograficzny-2019 i tam można wygrać nawet coś lepszego od zwykłej kosiarki. A mianowicie robot koszący. Sprawdzicie sobie.