Forum Majsterkowicza
Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - Wersja do druku

+- Forum Majsterkowicza (http://forum.majsterkowicza.pl)
+-- Dział: DIY (/forum-9.html)
+--- Dział: Pomysły/Niedokończone (/forum-10.html)
+--- Wątek: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo (/thread-2562.html)

Strony: 1 2


Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - maryusz - 17-09-2013 21:33

Znalazłem pewną strone na której jest pokazana pompa ciepła którą ogrzewany jest dom .
Obserwuje ją od jakiegoś czasu i nie wiem czy podawane tam ,,liczby ,, są prawdziwe .
Pytanie do osób które mają pompe ciepła , jakie macie zdanie na ten sposób ogrzewania domu i czy to sie opłaca ???????
ta strona to ......
http://www.pompaciepla-24.pl

czy to co tam jest to jest prawda??


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - Wozyt - 24-01-2017 13:44

Moi dziadkowie mają niewielki domek w Krakowie. Zastanawiam się nad zainstalowaniem właśnie pompy ciepła. Myślicie, że to dobry pomysł?


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - Kamillo - 25-01-2017 11:07

A czy wiesz, że w Krakowie masz możliwość wzięcia dotacji do wymiany pieca? Myślałeś o tym? Zerknij na machaczka.pl, tam piszą o tym więcej.


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - cocek - 26-02-2017 20:06

też się z chęcią dowiem coś o pompach, chce zrobić ogrzewanie gazowe w domku jednorodzinnym. Zamierzam dzierżawić zbiornik od amerigas, bo zdecydowanie kupno przewyższa moje możliwości finansowe, tak wychodzi po prostu taniej. Jaki piec i jaka pompa będzie do tego ogrzewania najlepsza?


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - Totomaczka - 27-02-2017 15:20

Jeśli chodzi o ogrzewanie gazowe, to sprawdź sobie najpierw http://gazus.pl/kalkulator-gazu.html aby dokładnie poznać koszty ogrzewania gazowego przed rozpoczęciem budowy. Też kiedyś tak robiłem i wyszło, że ogrzewanie gazowe jest o wiele tańsze niż elektryczne.


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - mariolka - 03-04-2017 11:08

Z tego, co słyszałam, to pompa ciepła typu powietrze-woda to jest naprawdę dobre rozwiązanie. Wystarczy zintegrować z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami i gotowe. Wiem, że ta firma ma w ofercie takie pompy https://www.immergas.pl/Produkty,2311/POWIETRZE_WODA .


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - knall - 11-05-2017 15:12

Wozyt uważam że to dobry pomysł. Po pierwsze dobre rozwiązanie bo praktycznie bezobsługowe. Do tego jest to oszczędna opcja i sprawdza się w małych i dużych budynkach.

this content


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - juliap - 30-05-2017 09:18

Ja czytałam trochę o takim rozwiązaniu jak węgiel ekogroszek i ludzie bardzo sobie chwalą tę opcję. Poczytaj koniecznie, to bardzo ekologiczne rozwiązanie, a ekogroszek świetnie się spala więc myślę, że będziecie zadowoleni z takiej opcji.


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - Gally - 18-08-2017 15:20

Jeśli chodzi o pompy ciepła ja bym bardzie używała je do wspomagania już istniejącego systemu ogrzewania. Dzięki nim można o wiele mniej zamawiać węgla na przykład z http://wegielsztygar.pl/product-pol-10-1-tona-1000-kg-br-EKOGROSZEK-ULTRA-br-WEGIEL-SZTYGAR-br-28-27-MJ-kg-.html . Niestety nie są one w stanie ogrzać całego starego budynku, w którym trzeba pamiętać ciepło może uciekać. Producenci pomp ciepła zapewniają, że pompa zapewni całkowite ogrzewanie w nowych budynkach. Choć ja bym na to patrzała z przymrużeniem oka i jednak traktowała tylko jako wspomagacz, który o wiele obniży nam rachunki za ogrzewanie.


RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo - Katalina - 09-10-2017 21:37

Jeżeli o ogrzewanie chodzi, możliwości w tym zakresie mamy dzisiaj naprawdę wiele. Przy czym sama chętnie skusiłabym się na ogrzewanie domu gazem, korzystając z oferty LPG DIRECT https://lpgdirect.pl/ . Firma ta nie tylko dostarcza butle z butanem, ale jednocześnie zapewnia kompleksowy montaż instalacji. Jednocześnie możemy tutaj liczyć nie tylko na ogromne doświadczenie pracowników firmy, ale też co istotne, opcja ta jest w pełni ekologiczna.