Forum Majsterkowicza
Pompa ciepła? - Wersja do druku

+- Forum Majsterkowicza (http://forum.majsterkowicza.pl)
+-- Dział: Majsterkowanie (/forum-4.html)
+--- Dział: Pozostałe (/forum-21.html)
+--- Wątek: Pompa ciepła? (/thread-18606.html)Pompa ciepła? - Piłka - 16-08-2017 13:57

Jaką pompę ciepła możecie polecić jeśli chodzi o instalacje grzewczą domku jednorodzinnego o powieszchni 200 m2? Wiem, ze pompa ciepła to obecnie najoszczędniejsza forma ogrzewania. Ciekawi mnie jeszcze oferta http://www.gazuno.pl/ay-zewnetrzne-kotly-kondensacyjne.html i z tego co widzę to oszczędność może być spora zarówno z piecem kondensacyjnym jak i pompą ciepła. Może możecie coś jeszcze podpowiedzieć?


RE: Pompa ciepła? - giglo - 17-08-2017 06:32

kiedyś nad tym myślałam, ale z drugiej strony po co mi skoro ja wszystko akurat w domciu mam Smile


RE: Pompa ciepła? - Kotor - 19-08-2017 00:14

Też się zastanawiam czy w przyszłym roku nie założę takiej pompy u siebie. Jak na razie w tym roku zająłem się elewacją domu i ociepliłem go systemem LONGLIFE z caparola. Znajomy, który siedzi w budowlance mi polecił ten system jako jeden z najlepszych i bardzo trwały bo o taki mi chodziło. Według mnie dobrze ocieplony dom to podstawa ponieważ pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu. Co fajne w tym systemie można wykorzystać technikę dekoracyjną accento, która unowocześnia dom z zewnątrz.


RE: Pompa ciepła? - Jolka En - 06-09-2017 15:34

Niestety takie pompy ciepła to bardzo duży wydatek. Mam nadzieję, że z biegiem czasu te urządzenia stanieją.


RE: Pompa ciepła? - śrubstak4 - 15-11-2017 13:28

Hmm, też myślę o tego rodzaju rozwiązaniu do ogrzania mojego domu. Muszę jeszcze skonsultować się z tymi specjalistami od pomp ciepła w Krakowie, bo może podpowiedzią mi jakieś ciekawe rozwiązanie w tej kwestii.


RE: Pompa ciepła? - Gally - 13-12-2017 14:19

W sumie to taka pompa ciepła nie jest o wiele droższa od dobrego pieca do domu. Przynajmniej tak mi się wydaje jak patrze na ceny pomp ciepła na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu . Nie wiem dlaczego wszyscy mówią jakby taka pompa kosztowała minimum 15 czy 20 tysięcy. A tak naprawdę jest tańsza nawet od paneli słonecznych. Po za tym inwestycja po jakimś czasie się zwraca i zaczyna się oszczędzać na różnicach w rachunkach za ogrzewanie. Dlatego mimo tej nie najmniejszej ale i też nie mega jakiejś wysokiej ceny to się opłaca zainwestować w pompę ciepła.


RE: Pompa ciepła? - Majsterkowiczka - 08-02-2018 15:08

Jestem zdecydowany do pompy ciepła najwyższej jakości do mojej firmy produkcyjnej. Rozważam wynajęcie sceko, który wykonują takie usługi od ponad 10 lat, co potwierdza wysoką jakość proponowanych pomp ciepła. Ich doświadczenie oparte jest na blisko 500 wykonanych instalacji z pompami ciepła. Co o tym sądzicie ?


RE: Pompa ciepła? - waleria - 11-10-2018 09:46

Sprawdzałeś sobie pompę ciepła powietrze/woda typu PCCO SPLIT? Może akurat taka Cię właśnie zainteresuje. Jak masz ogrzewanie podłogowe, to śmiało może posłużyć jako samodzielne źródło ocieplania, natomiast w innym przypadku będzie trzeba już ją włączyć do instalacji hybrydowej. To o tyle interesujące rozwiązanie, że nie tylko grzeje, ale w sezonie letnim można też za jej pomocą chłodzić. No i dzięki pompie obiegowej jest relatywnie cicha, co na pewnie jest sporą zaletą w przypadku tej części pompy, która jest w budynku. Zresztą polecam Ci samodzielnie sobie tutaj doczytać co i jak, może będzie Ci to pomocne: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-powietrzewoda-do-co-cwu-chlodzenia/ .