Forum Majsterkowicza
Dom z bali - Wersja do druku

+- Forum Majsterkowicza (http://forum.majsterkowicza.pl)
+-- Dział: Majsterkowanie (/forum-4.html)
+--- Dział: Stolarstwo (/forum-19.html)
+--- Wątek: Dom z bali (/thread-1802.html)

Strony: 1 2 3 4


Dom z bali - Migotka - 24-02-2013 20:40

Witam serdecznie, niedługo planuję ruszyć z budową domu z bali według projektu http://www.archeton.pl/projekt-domu-Witalis_BL_767_opisogolny i powoli przygotowuję się do tematu pierwszej impregnacji. Jak na razie najbardziej przekonuje mnie ognioochronny środek HOLZProf Eco. Według producenta jest ekologiczny, bezpieczny i nietoksyczny. Mam jednak kilka wątpliwości: czy impregnat stosuje się po obu stronach ścian, czy powinno się powtarzać aplikację i czy pokrywając drewno tym preparatem mogą zrezygnować z lakieru i lazuru. Czy może lepiej zastosować ognioochronny impregnat od zewnątrz, a od wewnątrz bale pomalować bezbarwnym lakierem wodnym lub pokryć woskiem. Czytałam, że impregnat ognioochronny ma 10 letnią gwarancję, ale po ilu latach najlepiej jest powtórzyć impregnację. Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie, konstruktywne uwagi. Pozdrawiam!


RE: Dom z bali - JarekO - 13-05-2013 09:05

Nie dokładnie rozumiem... zależy Ci na zabezpieczeniu ognioodpornym czy na zabezpieczeniu przed grzybami/sinizną itp? Pamiętaj, że dom drewniany nigdy nie będzie ognioodporny, nie ważne co zastosujesz... to ma tylko spowolnić płomień.


RE: Dom z bali - Miskari - 22-08-2016 21:13

Mnie bardzo podobają się domy z bali są piękne i mają charakter. Jednak ogólnie mało projektów gotowych możn znaleźć tego typu domów. Jednak ja u nich http://pracownia-projekty.dom.pl/domy_drewniane.html widziałam bardzo dużo projektów i jestem zachwycona.Ogólnie mają tam niskie ceny i czasami duże obniżki na projekty. Muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się, że coś niestandardowego mi się spodoba -a jednak. Myślę,ż e w przyszłości właśnie na taki dom się zdecyduję


RE: Dom z bali - drewnomaniak - 02-11-2016 13:43

Migotka pochwal się efektami prac Smile budowanie domu z bali to niezwykle ciekawy pomysł na oryginalny domek letniskowy, jestem strasznie ciekawy efektu Twoich prac.


RE: Dom z bali - bonifacy79 - 05-11-2016 11:55

Wybór technologii godny pochwały, bo budowa z drewna według mnie jest jedną z lepszych decyzji jaką można podjąć. Jeśli nie będzie żadnej wpadki na etapie wyboru materiału i jeśli projekt będzie dobrze pomyślany, sukces jest w zasięgu ręki Wink Co do drewna - postaw na sprawdzone źródło. Musi być optymalnie zaimpregnowane i wysuszone. Możesz skorzystać z impregnatu ekologicznego, to zresztą chyba dość popularny w przypadku domów drewnianych trend. Grunt, aby miał dobre opinie. Ekipa, które będzie domek stawiać powinna skorzystać z odpowiednich złączy w trakcie budowy, te oferowane przez e-Armet zbierają dobre opinie, można zamówić wysyłkowo, więc warto to podpowiedzieć wykonawcy (chyba że stawiacie domek własnym sumptem). Tak czy siak - pomysł świetny i liczę, że podzielisz się na forum widocznymi efektami Smile


RE: Dom z bali - Mathies - 17-11-2016 09:24

No nie wiem co jest w tym takiego świetnego. Patrząc zwłaszcza własnie na bezpieczeństwo.


RE: Dom z bali - Olvernes - 14-04-2017 09:49

Takie domy drewniane całoroczne to świetna sprawa. Sam w takim mieszkam od roku i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobrze mi się mieszka, dom jest bardzo ładny, a i koszt budowy wyszedł niższy niż normalnego domu. Polecam.


RE: Dom z bali - Wieala - 15-04-2017 18:59

Kiedy byłem dzieckiem, mieszkałem w podobnym domku z prawdziwych sosnowych bali. Tyle tylko, że postawiony był na podwalinach z bali dębowych, które z kolei leżały na kamiennej podmurówce z wielkich kamieni spojonych gliną. W domu była cudowna akustyka i mieszkania miały swój niepowtarzalny klimat. Problemem było to, że latem w chacie panował upał i trzeba było zamykać okiennice (przed słońcem) a zimą było po prostu zimno (pomimo ogrzewania piecem). No i te wszechobecne świerszcze... oraz myszy.
Domek już nie istnieje. Zjadły go korniki bo nie był niczym konserwowany. Służył ludziom jakieś 70 lat.


RE: Dom z bali - czerczon2 - 11-05-2017 14:43

Zerknijcie tutaj http://mawit.com.pl/aktualnosci/tanie-projekty-domow-drewnianych/
Mają super domy z drewna


RE: Dom z bali - Taldeer - 06-07-2017 05:42

Przy budowie domu z drewna trzeba pamiętać o zagrożeniach, jakie z drewnem się wiążą. Jest ono podatne na ataki korników i innych szkodników drzewnych. Już kiedyś musiałam przez to remontować dom i znaleźć kogoś, kto wie jak powinno wyglądać zwalczanie spuszczela pospolitego!