Forum Majsterkowicza
Ocieplanie domu - Wersja do druku

+- Forum Majsterkowicza (http://forum.majsterkowicza.pl)
+-- Dział: Majsterkowanie (/forum-4.html)
+--- Dział: Elektronika (/forum-5.html)
+--- Wątek: Ocieplanie domu (/thread-17628.html)

Strony: 1 2 3 4


Ocieplanie domu - JakubRyb - 01-08-2017 15:23

Czy jest tu ktoś kto ocieplał dom? Ja właśnie się do tego zabieram i szukam najlepszych rozwiązań, póki co wygrzebałem gdzieś, że najlepszy jest styropian grafitowy . Czy toś z Was ma wiedzę i doświadczenie w tym temacie? Możecei coś polecić i podpowiedzieć? Bo czasu mam już niewiele więc przydałoby się podjąć decyzję Smile Z góry dziekuję za sugestie!


RE: Ocieplanie domu - pesto - 08-08-2017 20:16

hej! specem co prawda nie jestem, ale niedawno ocieplałem swój dom. na podstawie konsultacji z fachowcami wybrałem system Longlife marki Caparol. sprawdza się naprawdę dobrze, wygląda elegancko i świetnie trzyma ciepło. wszystkie użyte materiały były kompatybilne z systemem - klej, siatki, masa do warstwy zbrojnej, płyty styropianowe, tynk etc. podobno dopiero wtedy całość zachowuje swoje najlepsze właściwości, producenci nie zalecają łączyć ze sobą przypadkowych elementów


RE: Ocieplanie domu - juliap - 24-09-2017 18:36

Jestem pewna, że przy takim zadaniu niezbędne będą Tobie najróżniejsze materiały budowlane. Wiele z nich znajdziesz na stronie https://budujmy.eu/. Moim zdaniem warto do nich zajrzeć. Mają duży wybór i bardzo korzystne ceny.


RE: Ocieplanie domu - Sinister - 25-09-2017 14:01

Wydaje mi się, że dużo skuteczniejsze jest ocieplenie domu, czy jakiegokolwiek innego budynku przy pomocy metody natryskowej.


RE: Ocieplanie domu - KamIL_ - 21-12-2017 14:38

Cześć, ja ostatnio ocieplałem. Używałem multipora do ocieplania od wewnątrz. Bardzo dobrze ociepliło, także na mrozy nie narzekam Smile Polecam tą metodę, wszystko poszło sprawnie i szybko.


RE: Ocieplanie domu - lyplys - 27-12-2017 15:40

Ja mam dom ocieplony tą wełną rockwool czy coś takiego no i cieplutko mamy w domku.


RE: Ocieplanie domu - laura2 - 09-07-2018 16:59

Podczas ocieplania domu nalezy pamiętac również o ociepleniu poddasza, dobrą firmą ktora może to dla Ciebie ocieplić poddasze w Krakowie http://ocieplaniepianka.pl/oferta/ocieplanie-poddasza/ Ocieplają metoda uzycia pianki PUR. Dzięki czemu ta metoda jest niezwykle skuteczna jak i trwała. To bardzo szczelne ocieplenie dzięki któremu Ciepło nie opuści pomieszczenia.


RE: Ocieplanie domu - kiwi - 23-09-2018 14:03

URSA GLASSWOOL ma świetne produkty https://www.ursa.pl/pl-pl/produkty/ursa-glasswool/Strony/produkty-ursa-gw.aspx typu maty, płyty, taśmy izolacyjne. Mój znajomy akurat wybrał matę URSA GOLD 35 na izolację dachu skośnego ale generalnie mówił, że produkty tej marki są bardzo dobre jakościowe. Wełna szklana w rolce ma linie ułatwiające przycinanie + produkt jest
paroprzepuszczalny oraz kompresowany. Na stronie są filmiki instruktażowe.


RE: Ocieplanie domu - tapeciaż - 12-10-2018 15:05

Jak chcesz ocieplac dom to najlepszym rozwiazaniem będzie uzycie pianki poliuretanowej, https://cels.pl/ jest to bardzo dobra metoda która uszczelni twoj dom nie wypuszczając ciepła na zewnątrz. Warto sie nad tym zastanowić ponieważ ocieplanie styropianem jest bardziej czasochłonne i kosztowniejsze.


RE: Ocieplanie domu - jjusti18 - 23-11-2018 20:35

Mamy źle ocieplony dom, dlatego w najzimniejsze dni mamy zimo w pokoju. Dlatego zastanawiam się nad zakupem termowentylatora http://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ad_77 . Właśnie ten wydaje mi się odpowiedni, ponieważ może być również ustawiony jako urządzenie chłodzące, przyda się także latem.