Forum Majsterkowicza

Pełna wersja: Angielski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Język nauczyć sie w szkole to katorga. Jedyne co nauczyciele umią to zalewać cie wydrukowanymi słówkami do wykucia na pamieć byle byś tylko maturę zdał. Po 6 latach nauki w szkole języka co umiesz NIC
To co miałeś w szkole "powinno" wystarczyć do porozumiewania się na codzień. Jednak jeśli chodzi o słownictwo specjalistyczne dobrze przygotować sobie fiszki ze słówkami i uczyć się w wolnej chwili. Każda branża ma tak urozmaicone nazwy poszczególnych czynności/przedmiotów, że wiedza szkolna jest na nic.
Dużo zależy od nastawienia i kontaktem z tym językiem poza szkołą. Mnie próbowali niemieckim uszczęśliwił ładne parę lat w szkołach, a teraz może ledwie bym się przedstawił, bo po prostu nigdzie indziej tego języka nie używałem i nie uważałem że mi się on jakoś szczególnie może przydać.
Nawet jesli teraz nie czujesz sie bardzo mocny to po paru tygodniach bedzie duzo lepiej. Jezyka najlepiej uczy sie w praktyce, sam to sprawdzilem na sobie.
Najlepiej jest gadać z native speakerami. Najszybciej się człowiek wtedy uczy. Ja jak pojechałem do Anglii za pierwszy razem to byłem dość słaby ale po dwóch miesiącach nie było już większego problemu z dogadywaniem się.
Dogadać się na pewno dogadasz, ale na pewno powinieneś ogarnąć jakieś słownictwo branżowe, specjalistyczne, żebyś wiedział, co do ciebie na budowie mówią. Ostatecznie zawsze możesz powiedzieć coś opisowo, np. okno to dziura w ścianie z szybami itd. Jeśli znasz w miarę język, to dasz radę! Wink
Są różne portale, gdzie można za darmo pouczyć się słówek z różnych branż, albo zostaje Ci praca ze słownikiem Wink
Znajomośc języka angielskiego to w dzisiejszych czasach podstawa. Mi w nauce pomogła szkoła językowa kraków i jestem bardzo zadowolony z ich usług. Warto
Oglądaj filmy. Oczywiście po angielsku i na przykład z napisami po angielsku
No i jak w jakimś technicznym zawodzie - ogarnąć techniczne słówka, bo to podstawa do dobrej komunikacji w takich zawodach. Ale ogółem do zwykłego funkcjonowania i porozumiewania na co dzień wystarczą podstawowe zwroty i słówka.
Ja chodze na dodatkowy angielski i myślę, że to kwestia tego. Nie da się jakoś specjalnie tego naprawić niestety....
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie