Forum Majsterkowicza

Pełna wersja: Sala kinowa w domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Ostatnio wpadłem na pewien nieco szalony jak na mnie pomysł Tongue A mianowicie chciałbym przerobić mój niezagospodarowany strych na salę kinową. I w tym momencie pojawia się problem bo nie do końca wiem jak się za to zabrać. Pierwszym etapem na pewno będzie odpowiednie wygłuszeie ścian i zadbanie o dobrą akustykę? Czym to najlepiej zrobić? Wykonywał ktoś z Was samodzielnie taką salę? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki Smile
http://www.audiostereo.pl/nasze-instalac...23296.html

http://imgur.com/a/PCq3L/layout/blog

Pierwszy temat chyba wyczerpie twoje pytania Big Grin
Miłego czytania.
Jak dla mnie pomysł genialny. Widzę, że kolega wyżej już zadbał o Twoją dobrą lekturę Wink Odsyłam jeszcze do strony hdcinema.pl po więcej inspiracji.
Heh firma hdcinema zajmuje się projektowaniem sal kinowych a mnie nie do końca o to chodziło Tongue Chciałbym samodzielnie wyposażyć pomieszczenie, kupić sprzęt itd. Szukam wskazówek jak się za to prawidłowo zabrać. Gdybyście mogli coś jeszcze podesłać to byłbym wdzięczny.
W kwocie oscylujące przy 100 000 zł możesz zrobić salę kinową. Jednakże czy taką która wgniecie w fotel - nie sądzę.

Policzmy:
15 tys - w miarę podstawowy dobry projektor
8-10 tys - ekran
10-15 tys - amplituner (jeśli chcesz aby wgniatało w fotel to zdecydowanie ta druga kwota to minimum)
3 tys - blu-ray
15-30 tys - głośniki (jeśli chcesz aby wgniatało w fotel to bardziej ta druga kwota)
10-20 tys - wygodne rozkładane fotele (aby mogło Cie w nie wgniatać)
20-50 tys - sterownie (w zależności co to musiało by być czy tylko oświetlenie i sprzęt czy również inne rzeczy)
4-5 tys - serwer z odtwarzaczem jakimś w miarę budżetowy, ale przyzwoitym
10 tys - kable, akcesoria itd.

Nie licząc kogoś kto Ci zaprojektuje od podstaw, nie tylko jeśli chodzi o sprzęt ale i o akustykę.
Cudowny, acz kosztowny pomysł. Samej mi się taka marzy, ale skończy się pewnie na większym telewizorze i wygodniejszej kanapie Wink
Zgadza się Hdcinema zajmuje się projektowaniem ale o to przecież chodzi. Z tego co napisałeś nie znasz się na tym i szukasz wskazówek. Ciężko będzie Ci znaleźć dokładnie kogoś kto powie Ci dokładnie co i jak bo potrzebujesz co najmniej kilku specjalistów między innymi projektanta, akustyka itp. Ryzykujesz bardzo dużo robiąc wszystko samodzielnie. Bez dobrego ustawienia i wygłuszenia nie uzyskasz dobrego efektu. Ja na Twoim miejscu wysłałbym chociaż zapytanie ofertowe i nie bawił bym się w to sam.
15 tys za projektor? No bez przesady, do domowej sali kinowej wystarczy mu taki za 3-4k.
Przecież nie postawi kasy i nie będzie biletów sprzedawał na seanse.
ekstra pomysl! jak ci idzie realizacja? sam sprzet pewnie sporo wyniosl?
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie