Forum Majsterkowicza

Pełna wersja: Nasze warsztaty.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
###################################################################

Już od jakiego czasu chodziła mi po głowie myśl stworzenia tematu w którym użytkownicy mogli by umieszczać informacje o swoim warsztacie, pomysł ten został zatwierdzony i uznany za ciekawy przez najważniejszą tu osobę więc go tworzę.

Jak już pisałem wyżej fajnie było by gdybyście umieszczali tutaj zdjęcia waszego warsztatu czy po prostu miejsca w którym majsterkujecie (nawet jeśli jest to stół w kuchni) a także mogli byście napisali o nim kilka słów np. co w nim lubicie a co nie, czy macie jakieś ulubione narzędzia itp.

###################################################################

A więc ja będę pierwszy. Mój warsztacik znajduje się w piwnicy i dzielę go z dwoma piecami gazowym i zwykłym, dzięki temu że jest w piwnicy latem jest przyjemnie chłodno a zimą dzięki piecom jest ciepła i za to go lubię.
Pewna część moich narzędzi a także stół stolarski i stolik pod szlifierkę ma po dziadku który był stolarzem. Jak na warsztacik amatora to jest chyba duży ma on długość 4,10m szerokość 3,60 i wysokość niestety tylko 1,90m ( ja mam 185cm więc powinienem już przestać rosnąć bo się nie zmieszczę).
W moim warsztaciku lubię chyba wszystko raczej nie ma w nim żadnej rzeczy którą chciał bym na chwilę obecną zmienić tak samo jest z narzędziami lobię wszystkie ale mam jedną rzecz którą lubię bardziej jest to lutownica LUTOLA chyba nie muszę pisać dlaczego. Miałem przed nią kilka innych na których się zawiodłem a gdy kupiłem LUTOLE to od razu praca stała się milsza. Z takich ciekawostek to udało mi się złapać sygnał radiowy (w piwnicy) ale to dzięki temu że zrobiłem antenę z kabla miedzianego która ma jakieś 2m, dzięki temu mogę cieszyć się muzyką i aż 3 stacjami. Jedną z dziwniejszych rzeczy jaką mam jest ten mały rozkładany stół, zrobiłem go z 7 mini palet (lub paletek wystawkowych), zrobiłem go ponieważ mi się nudziło podnoszony blat dorobiłem później po to bym mógł wygodnie usiąść robiąc coś na nim.
Na zdjęciach widać jego główną część tego co nie widać to piece i drzwi.

[Obrazek: f8e37ae83243fceb.jpg]
[Obrazek: f6f776c398e3da71gen.jpg]
[Obrazek: d4916c7bf17e224agen.jpg]
[Obrazek: ae7ec90d60149e92.jpg]
[Obrazek: 1043a692a3bbecbagen.jpg]
[Obrazek: bc0dd5f13e3d57fagen.jpg]
[Obrazek: 2327a96f09e93eff.jpg]
[Obrazek: 93c50ac381183c54gen.jpg]
[Obrazek: 07f9a613e6f97269.jpg]
No, no, na wyposażenie to Ty nie możesz narzekać. Od imadła, przez proste narzędzia do elektronarzędzi. Nieźle, podoba mi się.
Ciesze się, że się podoba.
P.S. Dorzuciłem jeszcze 2 zdjęcia o których zapomniałem.
hahaha wszystko na swoim miejscu. i tak trzymaj
To teraz ja.

"Warsztat" dość mocno okrojony, szczególnie, że mam jedno, małe biurko na wszystko (także do nauki). Na zdjęciach wyposażenie tylko elektroniczne, grubsze narzędzia trzymam w skrzynkach narzędziowych, sporo pierdół w piwnicy. Skromne wyposażenie, ale jest to, co najważniejsze. Zazwyczaj większość jest pochowana, więc jak chcę sobie pogrzebać potrzebuję kilka minut na przygotowania. Chcę zaznaczyć, że z elektroniką raczej nie wiążę planów na przyszłość, prędzej z zaawansowaną mechaniką samochodową (może projektowanie). Elektronikę traktuję jedynie jako hobby.

[Obrazek: zdjcie0630.jpg]

[Obrazek: zdjcie0631x.jpg]

[Obrazek: zdjcie0632e.jpg]

[Obrazek: zdjcie0633e.jpg]

[Obrazek: zdjcie0634p.jpg]

[Obrazek: zdjcie0635z.jpg]

[Obrazek: zdjcie0636k.jpg]

[Obrazek: zdjcie0637s.jpg]
Widzę że też masz wszystko poukładane tak by było pod ręką, porządeczek musi być.
Też mam taką lutownicę i multimetr i z oby jestem zadowolony.
Na pierwszym zdjęciu po prawej stronie jest taka fajna drewniana skrzyneczka, nie wiem jak inni ale mi ona przypomina grę z filmu "jumanji" - GRA Z FILMU
Lutownica za 16zł. Kiedy ją kupowałem byłem przekonany, że padnie mi po kilku razach. Używam jej od roku i nadal działa perfekcyjnie. Co do skrzynki, kiedyś znalazłem ją u mojego dziadka, służyła chyba za jakąś zabawkę do nauki majsterkowania. Wybebeszyłem ją, polakierowałem lakierem nitro i wstawiłem przegródki z plexi. Chciałem w niej przechowywać najbardziej potrzebne elementy i narzędzia, ale okazało się to niewygodne i teraz trzymam w niej trochę większe rzeczy.

Ps. Super temat, zachęcam gorąco do publikowania zdjęć swoich warsztatów, można podchwycić jakieś pomysły.
jakubf2007, mam podobny warsztat jak ty Smile nawet identyczną lutownicę, 60W? Gdzie kupiłeś? Kupiłem ją też za 16zł, mi też trzyma już spory kawał czasu.
Mam pytanie, czy wasza lutownica przy pierwszym włączeniu dymiła ? Bo moja tak, podłączyłem ją a gdy się rozgrzała zaczęła dymić już myślałem że coś się popsuł ale zostawiłem ją taką dymiącą na jakieś 30 min. i problem ustał. Teraz już wszystko jest dobre i nie dymi.
Lutownicę kupiłem w jednym z dwóch sklepów oferujących tego typu sprzęt w moim mieście. Rzeczywiście moja też dymiła po pierwszym uruchomieniu. Specjalnie się nie wystraszyłem bo pisali o tym na pudełku.

Mam nadzieję, że za parę miesięcy do wyposażenia dołączy zasilacz warsztatowy na kicie AVT. Jak się uda to opublikuję w wortalu.

Ps. Dorzuciłem dwa zdjęcia mojego segregatora z rezystorami.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie