Forum Majsterkowicza

Pełna wersja: Solary własnej roboty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam forumowiczów!

Mam pytanie, czy taki mały prosty solar - http://ekotaniej.pl/solar-led-lancuch-6-...4080-54083 można jakoś zrobić samemu? Ktoś zna jakieś źródła, materiały na ten temat? Wiem, że ludzie robią kolektory własnej roboty itd. dlatego zaciekawił mnie ten temat. Chciałbym zacząć od czegoś prostego, właśnie jak przykład z linka.
wejdź na spryciarze.pl tam jest coś pokazane ale nie wiem czy na 100% pewne
Słyszałem o tym również proszę o porady osób doświadczonych które wykonywały solary dla własnego użytku o porady
I jak, udało się coś w temacie zdziałać?
Zastanawiam się nad czymś podobnym czym można by w terenie podładować telefon.
Super, dzięki za rady wszystkie Wink Pomocne będą z całą pewnością Smile
Tak mi przyszło do głowy, że jeszcze może tutaj zapytaj? Wiem, że taka firma jak oni nie zdradzi raczej swoich tajemnic, ale zapytać zawsze przecież można Smile
Ja jednak wole sam kupić gotowe kolektory słoneczne promag-gaz.pl/oferta-promag-gaz/kolektory-sloneczne/. Tym bardziej, że można otrzymać jeszcze dotacje na fotowolteike
a co takie solary mogą zrobić obecnie
(23-04-2017 05:38)Stefan101 napisał(a): [ -> ]a co takie solary mogą zrobić obecnie
Chodzi ci o solary własnej roboty czy te kupne, bo się pogubiłam. Jeśli chcesz wiedzieć co robią, ile kosztują, ile się potrzebuje do danego celu solarów kupnych to polecam wejść na https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/komp...instalacje . A jeśli chodzi ci o taki solar własnoręcznie robione to myślę, że ludzie zaczynają o czegoś mniejszego takiego jak zasilanie do lampki czy nawet zbudowanie power banka ładowanego energią słoneczną. My ślę, że na większe rzeczy raczej też się nie porywają, bo to się zwyczajnie nie opłaca.
Faktycznie, przy ręcznej robocie to lepiej zacząć od czegoś małego, żeby zrozumieć zasadę działania itd
Stron: 1 2
Przekierowanie