Forum Majsterkowicza

Pełna wersja: Pomiar hałasu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
hałas w miastach jest nie do wytrzymania, aut tylko przybywa,profesjonalne pomiary hałasu i drgań np. przez http://akusoft.pl/ pokazują często wielokrotne przekraczanie norm. Jeśli teraz nie zaczniemy działać będzie tylko gorzej, popieram ograniczanie ruchu w centrum, ale nie da się tego zrobić bez dobrych sieci obwodnic, a tych jest u nas jak na lekarstwo… dlatego główny ruch idzie miastem…
Hej, a znacie może firmę, która wykonuje próbne obciążenie pali? Od kilku miesięcy przymierzam się do wybudowania nowej hali produkcyjnej w swojej firmie i potrzebuję takich usług. Ostatnio znalazłem firmę Metris http://metris.com.pl/ która ma takie usługi w swojej ofercie. Czy ktoś z was korzystał z tej firmy?
Hałas w miastach rzeczywiście jest nie do wytrzymania, ale to wtedy trzeba montować takie ekrany dźwiekochłonne https://www.betblok.pl/ekrany-dzwiekochlonne.php . One eliminują ten problem bardzo skutecznie
Kiedyś nie zwracało się uwagi na tego typu rzeczy, a dzisiaj można zbadać praktycznie wszystko: poziom hałasu w firmie, wytrzymałość budynku czy sprawność instalacji. Ja na przykład rozważam skorzystanie z usług specjalistów z zakresu elektryki, bo trzeba przeprowadzić pomiary elektryczne w naszej hali produkcyjnej.
Jeżeli problem rzeczywiście jest tak dokuczliwy, to może warto na dobry początek porobić pomiary jakiś odpowiednim sprzętem, na przykład sonometrem albo czymś do wykrywania wibracji? Bez problemu takie rzeczy można zakupić tutaj jak coś: https://www.test-therm.pl/. Można by to porównać z jakimiś normami i zastanowić się, co dalej z tym fantem. Dzięki temu uzyskamy konkretny, wymierny obraz tego, co i jak i nie będzie trzeba opierać się na subiektywnych odczuciach, które – jak to wiemy – często mogą być dość mylące.
Fakt, że w miastach jest coraz głośniej. Ale nie każdy chce ani nie każdy ma możliwość przeprowadzki za miasto. Zresztą nie ma co ukrywać, że komfort mieszkania w mieście jest wyższy i wiele osób chce tu zostać. Dobrym rozwiązaniem w temacie niwelowania hałasu jest montaż tego typu https://www.mega-acoustic.pl/oferta/pane...styczne-2/ paneli akustycznych. Wyciszają pomieszczenia i są bardzo skuteczne.
Przekierowanie