Forum Majsterkowicza

Pełna wersja: Alkoholizm w rodzinie - jak sobie z tym poradzić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jak waszym zdaniem poradzić sobie z alkoholizmem w rodzinie? Jak namówić alkoholika do leczenia?
Siłą nie namówisz alkoholika na leczenie, to po pierwsze, pod drugie najpierw musi uświadomić sobie, że ma problem - w tym możesz mu pomóc, natomiast decyzję o leczeniu musi podjąć samodzielnie. Co do leczenia, to psycho- i farmakoterapia u psychiatry powinna pomóc, ewentualnie możesz spróbować terapii u specjalisty od uzależnień - zerknij na http://uzaleznienie.info/oferta1 powinien pomóc.
ja myślę że najlepszym sposobem na takie problemy to udanie się do poradni .
Klinika odwykowa to ostateczność, podobnie jak farmakoterapia. Myślę, że najlepiej zacząć leczenie od terapii u specjalisty od uzależnień - efekty są podobno bardzo dobre. W Poznaniu warto zgłosić się zwłaszcza do Pani Babiarczyk - cieszy się dobrymi opiniami w mieście, a leczeniem alkoholizmu zajmuje się od lat, tu http://grazynababiarczyk.pl jest o niej więcej.
Łatwo mówić trudniej zrobić. Mi się przez alkohol za chwile biznes zawali. Waldek, mój wieloletni kumpel i wspólnik pije przy każdej robocie. Kilku klientów zrezygnowało w trakcie prac z naszych usług, bo Waldi przyszedł wczorajszy ... Nie wiem co mam robić bo przestało mnie już bawić popijanie piwka przy robocie. Zaproponowałem mu wizytę w ośrodku http://ograniczpicie.pl/ to meni wyśmiał. Chyba przyjdzie mi zwinąć interes.
Niestety nie mogę Ci pomóc, ponieważ nigdy nie byłem w takiej sytuacji i mam nadzieję, że nie będę.
Polecam udac sie na terapie to jedyne wyjscie by wyleczyc sie z alkoholizmu.
Namówić na terapię jest bardzo trudno. A zwyczaj osoba uzależniona musi dotknąć dna by zacząć szukać pomocy. Ale namawiaj może się uda. Skorzystać warto z pomocy Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu A i porozmawiaj z terapeutą nie tylko o leczeniu osoby uzależnionej ale całej rodziny, bo z alkoholikiem choruje cała rodzina i jej też jest potrzebna terapia.
Może porozmawiaj z nim i uświadom go, że bardzo krzywdzi takim zachowaniem swoich bliskich? Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Krakowa lub okolic możesz namówić go na leczeniu w Centrum Dobrej Terapii - prowadzi ono nawet stronę internetową, na której szczegółowo jest opisane, na jaką pomoc mogą liczyć alkoholicy: http://ograniczpicie.pl/
Nie ma co próbować walczyć na własną ręke, wylewanie alkoholu może się zle skonczyć. Polecam skorzystać z pomocy http://twojewsparcie.pl/oferta/ Jest to ośrodek dla osób uzależnionych. Mój wujek również jest alkoholikiem, nie pijącym od dłuższego czasu dzięki leczeniu w tym ośrodku. Zanim tam pojechał rodzina próbowała walczyć o niego sama, i mizernie to wychodziło. Nie ma co zwlekać
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie